O badaniach nad okresem rzymskim w Sudetach

Seminarium KP IAUŁ

dr Marcin Bohr (IA UWr) Z badań nad okresem rzymskim w Sudetach

12 IV 2023 r., godz. 10.00, s. 1.C IA UŁ

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystąpienie dr. Marcina Bohra (Instytut Archeologii, Uniwersytet Wrocławski) pt. „Z badań nad okresem rzymskim w Sudetach”, które odbędzie się w środę 12 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 w s. 1.C IA UŁ w ramach seminarium Katedry Prahistorii Instytutu Archeologii UŁ.

Do udziału w seminarium w szczególności zachęcamy naszych studentów.

Specyfika warunków naturalnych Sudetów skutkuje mniejszą gęstością obserwowanej tu siatki osadniczej, jednak góry te nie były pustą przestrzenią. Osadnictwo skupia się tu w szeregu mniej lub bardziej izolowanych od siebie jednostek fizjograficznych, w których uformowały się mikroregiony osadnicze o specyficznym obliczu kulturowym. Z Kotliny Kłodzkiej i Przedgórza Sudeckiego znanych jest szereg osad przebadanych wykopaliskowo.